Stany surowe

Z naszej strony oferujemy usługi w zakresie wykonania stanów surowych budynków. Realizujemy zarówno obiekty mieszkalne, jak i biurowe czy przemysłowe. W związku z tym ofertę kierujemy do Klientów indywidualnych oraz firm, dostosowując się do potrzeb każdego.

Gwarantujemy dobór wysokiej jakości materiałów oraz realizację zgodną z wcześniej ustalonym terminem. Możemy zadbać o kompleksowy nadzór budowy, który dopilnuje prawidłowości przeprowadzanych prac. Dokładność wykonania oraz odpowiedni wybór materiałów są niezwykle istotne przy stawianiu budynku w stanie surowym, bowiem ma to przełożenie na każdy następny etap realizacji, jak również na późniejsze użytkowanie obiektu. Z tego powodu warto to zlecić sprawdzonej i doświadczonej ekipie.

Co dokładnie oznacza stan surowy?

Choć na pozór pojęcie to jest znane każdemu, to w rzeczywistości nie wszyscy orientują się, co dokładnie wchodzi w zakres realizacji stanu surowego. Co więcej, jest to głównie kwestia umowna, bowiem nie ma żadnej prawnie obowiązującej definicji, która ściśle uwzględnia zakres robót. Niewątpliwie można stwierdzić jednak, że wykonanie stanu surowego jest w zasadzie najistotniejszym etapem budowy domu oraz każdego innego obiektu. Budynki w stanie surowym to te, w których zostały wykonane podstawowe roboty konstrukcyjne, ale które pozostają niewykończone i bez instalacji. Warto dodać, że stan surowy można dodatkowo rozróżnić na otwarty lub zamknięty. Obie wersje zakładają wykonanie m.in. ścian nośnych, kominów, stropów czy więźby i pokrycia dachu, ale stan surowy zamknięty obejmuje jeszcze okna i drzwi zewnętrzne.